Firmaların kurum içi ve kurum dışı iletişim stratejilerinde yer alan, iç ve dış hedef kitleye dokunabildiği, bayi toplantısından lansmana, roadshowdan satış pazarlama aktivitelerine kadar tüm faaliyetlere etkinlik denebilir. Başka bir ifade ile kurum içi ve kurum dışı sosyal paydaşlarla iletişim kurmayı, pozitif imaj bırakmayı, pazarlama ve satış faaliyetlerini hızlandırmayı hedefleyen lansman gösterisi, basın toplantısı, bayi toplantısı, fuar organizasyonu, roadshow gibi faaliyetlerin proje olarak ele alınıp, etkinlik öncesi, esnası ve sonrası gibi süreçlerin planlı ve profesyonel biçimde yönetilmesidir.

Etkinlik tipleri süre, hedef kitle, içerik gibi kriterlere göre farklılık gösterir.

Ortalama 1 Gün Süren Etkinlikler: Lansman Gösterisi, Basın Toplantısı, Açılış Organizasyonu, Kuruluş Yıl dönünüm, Gala, Yarışma ve Ödül Töreni, Özel Davet, Piknik

Ortalama Birkaç Gün Süren Etkinlikler: Bayi Toplantısı, Turnuva, Kamp, Fuar, Yurtdışı Geziler

1 Haftadan Uzun Süren Etkinlikler: Road Show

Kurumsal Etkinliklerin Faydaları
- Etkinlik sırasında toplanan verilerle, hedef kitlenizi daha net bir şekilde tanıma ve kurumsal mesajınızı doğrudan iletebilme imkanına sahip olabilirsiniz.
- Ürün ya da hizmetinizin faydalarını, farklılıklarını müşterilerinize bire bir anlatarak tanıtabilirsiniz.
- Onların yanında olduğunuzu, onlara dokunarak anlatabilir, hedef kitlenizle duygusal bağ kurabilirsiniz.
- Satış pazarlama aktiviteleri ile, roadshowlarla müşterilerinize direkt ulaşabilir, ürün ya da hizmetinizi onlara yerinde yaşatarak satış artırabilirsiniz.
- Kurum içine yönelik düzenlenecek etkinlikler, marka ve çalışanlar arasındaki iletişimi, takım ruhu ve aidiyeti güçlendirir. Eğitim ve bilgilendirme çalışmaları daha verimli hale gelebilir.
- Profesyonelce hazırlanmış ve yönetilmiş etkinliklerle markanın basında yer alması sağlanabilir.

Basın Toplantıları Organizasyonları
Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda şirket tanıtımı, ürün lansmanı gibi bir konu üzerine uygun bir mekanda basın toplantıları organize ederek, müşterilerimizi gazetecilerle buluşturuyoruz.

Etkinlik Aktivite ve Yarışma Organizasyonları
Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda değişik konularda ve alanlarda müşterilerimizin hedeflerine uygun olarak değişik aktiviteler, yarışmalar organize ediyoruz. Bu yarışmalar için medya sponsoru bulunmasından, jüri üyelerinin ayarlanmasına kadar bütün organizasyonu yürütüyoruz.

Sunucu ve Ünlü Konuk Ayarlama
Etkinliğiniz var, aktiveniz var. Düzenlediğiniz bu etkinliğe sunmak için sunucuya ihtiyacınız var. Leon-İstanbul İletişim Danışmanlığı olarak etkinliklerinize sunucu ayarlıyoruz.

Etkinliklerinize ünlülerin katılmasını istiyorsunuz, Leon-İstanbul İletişim Danışmanlığı olarak etkinliklerinize ünlülerin katılımını organize ediyoruz.

Afiş&Broşür Basımı ve Dağıtımı
Afiş ve broşür tasarımı, baskısı konusunda hizmet veriyoruz. Ayrıca ürünlerinizle ilgili afiş ve broşürleri belirlediğiniz yerlerde dağıtılması konusunda hizmetimiz mevcuttur.