Gayrimenkul sektöründe yer alan her firma için en etkili iletişim yatırımı Dijital PR’dır!

Gayrimenkul sektöründe yer alan firmalar için en büyük iletişim yatırımı hiç şüphesiz Dijital PR’dır. Zira insanlar artık konut projeleri seçiminde, tedarikçi firma arayışında bulunurken o firma ilgili internette yer alan haber ve yorumlara göre karar veriyorlar.

Yapılan araştırmalar internette arama motorlarında en çok haberi olan firmaların en çok tercih edilen firmalar olduğunu göstermektedir.

Dijital PR’ın Faydaları

Firmanızın Dijital PR’ı nasıl yapılacak?
Sizinle birlikte hazırlayacağımız basın bülteniniz başta ulusal gazetelerin internet sayfaları, büyük haber siteleri ve tematik portallar olmak yüksek trafikli sitelere gönderilecek. Asgari 50 farklı sitede haberiniz yayınlanacak. Yayınlanacak bütün haberlerin sonunda on binlerce kişi internet üzerinden basın bültenlerinizi okuyacak. Bu sayede şirketinizi bilen, tanıyan yeni potansiyel müşteri adaylarına ulaşacaksınız. Ayrıca kulak dolgunluğu ile şirketinizi bilen ama bir bağı olmayan kişilere de ulaşacaksınız. Özetle kurumunuzla yayınlanan haberleri on binlerce kişi görecek.

ÖNEMLİ: Basılı gazetede yayınlanan haberler sadece yayınladığı gün okura ulaşırken dijitalde yayınlanan haberler kaybolmuyor. Başta Google olmak üzere arama motorlarında haberin içeriği ilgili tarama yapan herkes uzun yıllar firmanızla ilgili bülteni okuyabilecek.

Arama Motorları Şirketiniz ve Ürünlerinizle İlgili Haberleri İndexlesin!
Arama Motorları hakkınızda internet haber sitelerinde ve tematik portallerde çıkan haberleri indexlesin, en az 3-4 yıl boyunca hakkınızdaki pozitif haberleri internette kalsın! Örneğin, arama motorlarında kurumunuz, hizmetleriniz ve ürünlerinizle ilgili 3. kişinin ağzından yazılmış ve sizi anlatan içerik çok fazla yok. Yapılacak haber çalışmalarının en önemli avantajlarından biri Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında 3-4 yıl boyunca işinize yarayacak hakkınızda pozitif haberlerin indexlenmesi olacaktır.

Bu sayede kurumunuz ve ürünlerinizle ilgili bir fikri olmayan potansiyel müşterileriniz şirketinizi ve sunduğunuz hizmetleri araştırdığında yani sizi google’ladığında hakkınızda internet haber sitelerinde ve tematik portallerde yayınlanan haberlere ulaşacak. Bu haberler sizin kontrolünüzde yazıldığı için hakkınızda pozitif bilgilere ulaşmış olacak. Potansiyel müşterilerinize doğru mesajları bu haberlerle vermiş olacaksınız.

Ayrıca günümüzde hemen herkes ve her kurum yeni tanıştığı veya bir şekilde iletişim kurduğu şirket ve kişileri önce arama motorlarında “kimlik sorgulaması” yapıyor. Bir örnek vermek gerekirse, şirket yöneticileriniz mesela müşteri temsilcileriniz şirketinizi tanımayan bir müşteri adayına ya da başka bir potansiyel iş ortağınız olabilecek bir şirkete toplantıya gittiğinde toplantı sonrası, görüşülen kişi şirketinizi google’ladığında hakkınızda haber sitelerinde yayınlanan haberlerle karşılaşacaktır.

Bu sayede görüşmeye gidilen şirketin sizinle çalışma sürecine girmesi süreci hızlanacaktır. Görüşülen ürün veya hizmet satmaya çalıştığınız potansiyel bir müşteri adayı ise, o kişinin sizden ürün veya hizmet satın alma süreci daha kolay olumlu neticeye bağlanacaktır.

Dijital PR Size ve firmanıza güveni arttırır!
Haberleriniz kaliteli ve prestijli gazetelerin internet sayfalarında ve yine en güvenilir haber kaynağı olan büyük haber sitelerinde ve tematik portallarde yayınlanacağı için bu mecralar firmanıza saygınlık katacaktır. Özetle haberlerinizin bu mecralarda yayınlanması ve firmanızın bu mecralarda görünmesi firmanızın prestijini yükseltecek ve firmanıza güveni artıracaktır.

Dijital PR satışa katkı sağlayan prestij ve imaj çalışmasıdır!
Dijital PR sadece 1 kere en az 3 bültenle yapılabilen bir çalışmadır. Satışa katkı sağlayan prestij ve imaj çalışmasıdır. Haberler yayına alındığında o gün, o hafta ve o ay binlerce kişinin okumasının yanında ortalama 5 yıl yayınlandığı sitenin arşivinde kaldığı için başta google olmak üzere arama motorlarından da 5 yıl boyunca okunmaya devam eder.

Dijital PR’ı sosyal medyada paylaşabilir ve web sitenizde “Basında Biz” bölümü yapabilirsiniz! Dijital PR yaparak sosyal medya sayfalarınıza içerik üretebilirsiniz. Takipçilerinize sektöründe iyi konumda olduğunuzu ve medyanın sizi haber yapmaya değer gördüğünü gösterip, takipçilerinizin zihninde ve algısında değerinizi yükseltebilirsiniz.

Ayrıca web sitenize”Basında Biz” bölümü yapıp KURUMSAL BİR FİRMA” olduğunuz iş ortaklarınıza, var olan müşterilerinize ve potansiyel müşteri adaylarınıza gösterebilirsiniz.

Dijital PR Google ve SEO değerinizi arttırır!
Dijital PR sayesinde google’daki değeriniz artar, bir süre sonra google sizi arzu ettiğiniz kelimelerde ilk sıralara çıkarabiliriz. Dijital PR’ın SEO çalışmalarına büyük katkısı vardır.

Medyada Haber Olarak Rakiplerinize Hem Fark Atın, Hem de Sektöre Yön Veren Bir Kurum Olduğunuzu Gösterin!
Yayın mecralarına herkes reklam verebilir, ancak çok az şirketin haberleri medyada yer bulur. Digital PR sayesinde diğer bir büyük kazanımız ise, sektörde var olduğunuzu, bu sektörde kalıcı olduğunuzu, sektöre yön veren bir kurum olduğunuzu rakiplerinize göstermiş olacaksınız. Kıyasıya rekabetin yaşandığı sektörünüzün temel taşlarından biri olduğunuzu birçok rakibinize fark atarak göstermiş olacaksınız

Haberlerinizin Yayınları Nasıl Raporlanacak?

Haberiniz bir gün 6 farklı yerde ertesi gün 12 farklı yerde yaklaşık 15 günlük süreçte yayınlanarak 50 farklı mecra rakamına ulaşır. Dolayısı ile haberleriniz çıktıkça en geç 2 iş günü içerisinde anbean linkler paylaşıldığı gibi bültenin yayını tamamlandığında toplu rapor gönderilir.

Bugün internet medyasında ulusal ve yerel bazda yayın yapan 750 civarında haber sitesi var. Bu sitelerden 50 tanesi günde 500 bin’den fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Leon-İstanbul İletişim Danışmanlığı olarak sunduğumuz Digital PR Hizmetimiz; şirketlere, kurumlara, markalara ve bu markaların ürünleri ile ilgili internet haber sitelerinde ve tematik portallerde haber çıkarılması konusunda dijital medya danışmanlığı hizmetini kapsamaktadır.

Bununla birlikte marka ve itibar yönetimi açısından tek bir PR yaklaşımının tek başına yeterli olamayacağı ve online ve ofline PR’ın mutlaka bir arada ve birbirine entegre olarak yürütmek gerektiği unutulmamalıdır.